Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

PIłka Nożna

Pucharowe emocje w Grudziądzu. Olimpia z awansem do kolejnej rundy!

2024-09-26 8:35

Do Grudziądza powróciły emocje związane z rozgrywkami Pucharu Polski. Piłkarze Olimpii w 1/32 tych zmagań pokonali na własnym stadionie pierwszoligowy GKS Tychy 4:2.

Grudziądzanie w spotkaniu z przedstawiciele Betclic 1. Ligi musieli dwukrotnie gonić wynik.

Jako pierwsi do siatki trafili tego dnia przyjezdni. Już w 20' minucie Pawła Depkę pokonał Mateusz Hołownia, który wykorzystał wyraźny błąd grudziądzkiej defensywy. Olimpia zdołała wyrównać sześć minut później za sprawą Szymona Krocza.

Goście na prowadzenie wyszli jeszcze przed przerwą. Ponownie spore zamieszanie pod bramką Olimpii i bramka Marcela Błachewicza. Ostatecznie do przerwy to przyjezdni z Tych prowadzili 2:1.

Po zmianie stron odważniej do odrabiania strat ruszyli gospodarze. Ta sztuka udała się już w 59' minucie. Futbolówkę głową do bramki GKS-u skierował Kacper Cichoń.

Zwycięską i kilka chwil później pieczętującą awans bramką zdobył Szymon Krocz. Dla napastnika Olimpii był to pierwszy hattrick na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Olimpia ostatecznie wygrała z GKS-em Tychy 4:2 i zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Losowanie rywala już w przyszłym tygodniu.

Olimpia Grudziądz: 33. Paweł Depka - 77. Rafał Kobryń (88, 2. Igor Maruszak), 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 3. Adrian Klimczak - 21. Jan Bonikowski (69, 29. Kacper Rychert), 26. Oskar Sewerzyński, 44. Dominik Frelek, 10. Kacper Cichoń (85, 6. Oskar Sikorski), 7. Tomasz Kaczmarek - 11. Szymon Krocz (88, 9. Maciej Mas).

GKS Tychy: 13. Mateusz Górski - 11. Marcel Błachewicz, 6. Nemanja Nedić, 16. Jakub Budnicki, 14. Mateusz Hołownia - 8. Marcin Szpakowski (68, 15. Jakub Bieroński), 5. Teo Kurtaran (80, 9. Daniel Rumin), 10. Rafał Makowski (35, 23. Maksymilian Dziuba), 22. Julius Ertlthaler (80, 7. Wiktor Niewiarowski), 77. Tobiasz Kubik (68, 37. Julian Keiblinger) - 18. Bartosz Śpiączka.

Teraz przed piłkarzami Olimpii powrót do ligowej rzeczywistości. Już w najbliższą niedzielę (29 września) o godzinie 18 grudziądzanie zmierzą się na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała.