policja grudziądz

i

Autor: KWP w Bydgoszczy Amfetaminę, marihuanę oraz exstasy znaleziono w aucie

Przewoził i zażywał narkotyki. Grudziądzka policja zatrzymała kierowcę

2021-07-05 13:22

W miniony piątek 2 lipca, dzielnicowi Rewiru III zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, u którego stwierdzono, że znajduje się pod działaniem alkoholu oraz środków odurzających. Ponadto w pojeździe ujawniono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.07.2021

W piątek 2 lipca, w godzinach popołudniowych dzielnicowi Rewiru III w miejscowości Szembruczek, gmina Rogóźno podjęli do rutynowej kontroli drogowej 32-letniego kierującego volkswagenem golfem. W trakcie prowadzonej rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu. Funkcjonariusze poddali go badaniu. Policyjne urządzenie wskazało ponad 0,4 promila. Mundurowi przeprowadzili również badanie pod kątem zażycia narkotyków. Narkotester wstępnie pokazał, że mężczyzna znajduje się po zażyciu marihuany oraz amfetaminy.

Zobacz też: XXXII Zjazd Kawalerzystów w Grudziądzu. Poznaj harmonogram imprezy

W samochodzie znaleziono narkotyki

Policjanci w toku prowadzonych czynności przeszukali wnętrze pojazdu, w którym ujawnili blisko 200 gramów suszu roślinnego, blisko 600 gramów białego proszku oraz kilka tabletek. Wstępne badanie przeprowadzonych substancji wykazało, że jest to marihuana, amfetamina oraz tabletki exstasy.Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnej celi.32-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. W poniedziałek 5 lipca, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.Mężczyźnie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.