olimpia unia

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzanie mają 12 oczek w tabeli

Tenis stołowy

Przerwana seria Olimpii-Unii Grudziądz. Jedno oczko w starciu z wicemistrzami Polski!

2023-11-18 9:20

Choć przegrali, to i tak są zadowoleni. Tenisiści stołowi Olimpii-Unii zdobyli punkt w kolejnym - piątym meczu w Superlidze. Tym razem grudziądzanie we własnej hali przegrali z wicemistrzami Polski, Dekorglassem Działdowo 2:3... choć przegrywali już 0:2.

Grudziądzanie w starciu z wicemistrzami Polski przegrywali już 0:2. Swoje partie na początku wygrywali Jakub Dyjas (pięć setów z Parkiem Gyuhyeon) oraz Jonathan Groth (do zera z Rafałem Formelą).

Później dość nieoczekiwane podopieczni trenera Piotra Szafranka ruszyli do odrabiania strat. Najpierw Konstantinos Angelakis bez straty seta ogrywa doświadczonego Japończyka, Kaii Konishi. Później w pięciosetowym horrorze Park Gyuhyeon ogrywa Grotha! Wówczas faktem się stało, że grudziądzcy zawodnicy w starciu z Dekorglassem zdobędą choćby jedno oczko.

W piątym pojedynku - deblu ponownie górą byli jednak goście. Duet Dyjas - Konishi ograł Angelakisa i Formelę 3:1.

• Park Gyuhyeon – Jakub Dyjas 2:3 (8:11, 11:3, 4:11, 13:11, 2:6)
  • Rafał Formela – Jonathan Groth 0:3 (3:11, 2:11, 5:11)
  • Konstantinos Angelakis – Kaii Konishi 3:0 (11:8, 11:9, 13:11)
  • Park Gyuhyeon – Jonathan Groth 3:2 (11:5, 11:7, 7:11, 4:11, 6:4)
  • Rafał Formela/Konstantinos Angelakis – Jakub Dyjas/Kaii Konishi 1:3 (5:11, 11:9, 7:11, 6:11)

Grudziądzanie po siedmiu kolejkach z dorobkiem 12 oczek zajmują 6. miejsce w tabeli Lotto Superligi Tenisa Stołowego!