Autor: Pixabay Olimpia wygrywa ze Stomilem

PIłka Nożna

Przełamanie Olimpii Grudziądz! Wysoka wygrana ze Stomilem Olsztyn

2023-10-29 8:39

Nie będzie dziesiątego spotkania bez wygranej. Piłkarze grudziądzkiej Olimpii pokonali przed własną publicznością Stomil Olsztyn 3:0. O szczegółach meczu piszemy na eska.pl.

Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla zespołu gości. Już w 9' minucie Piotr Kurbiel nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał napastnika Stomilu wybronił debiutant, Kacper Górski.

To, co nie udało się przyjezdnym... udało się gospodarzom. W 38' minucie Olimpię na prowadzenie wyprowadził pełniący w tym meczu rolę kapitana, Damian Kostkowski.

Pozostałe dwie bramki "Biało-zieloni" zdobyli po przerwie. Najpierw w 72' minucie piąte trafienie w tym sezonie zanotował Oskar Sikorski. Trzy minuty później (szóste w rozgrywkach) swoją bramkę dorzucił również napastnik, Kostiantyn Czernij.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to Olimpia mogła cieszyć się z pierwszej od dziewięciu spotkań wygranej w rozgrywkach ligowych.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 14. Konrad Gutowski, 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 18. Kacper Jarzec (83, 29. Kacper Rychert), 8. Kamil Kurowski (90, 15. Maciej Pałaszewski), 44. Dominik Frelek, 11. Aghwan Papikjan (80, 80. Mateusz Sopoćko) - 88. Kostiantyn Czernij (90, 10. Patryk Winsztal)

Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 47. Dawid Rezaeian (69, 74. Mateusz Drabiszczak), 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 23. Filip Laskowski, 8. Marcin Stromecki (57, 99. Kacper Kondracki), 7. Hubert Krawczun (69, 19. Daniel Pietraszkiewicz) - 9. Piotr Kurbiel (80, 89. Tomasz Bała)

Olimpia po tej wygranej przesunęła się na 14 pozycję w ligowej tabeli (bezpieczna). "Biało-zieloni" mają obecnie 15 oczek na koncie.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 4 listopada. Na wyjeździe zmierzą się z KKS-em Kalisz. Początek o godzinie 13:30.

Trenerzy „The Voice of Poland” oniemieli. Chodzi o nową pasję Barona!