Autor: Facebook / Paweł Kruszewski To szósta wygrana MKS-u

Piłka ręczna

Przełamanie MKS-u Grudziądz! Wyjazdowa wygrana ze Spartą Oborniki

2023-12-09 22:09

Po serii porażek przyszło długo wyczekiwane przełamanie! Szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz pokonali na wyjeździe Spartę Oborniki 28:22.

Spotkanie do przerwy było bardzo wyrównane z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. Zawodnicy Sparty Oborniki prowadzili po 30 minutach 16:15.

Po zmianie stron grudziądzanie zaczęli grać niezwykle skutecznie w obronie... co przełożyło się na jedynie sześć straconych bramek przez całą drugą połowę. Ostatecznie MKS pokonał Spartę 28:22 i przełamał czarną serię spotkań bez zwycięstwa.

Grudziądzanie po tej wygranej wciąż zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni grającego trenera Sebastiana Rumniaka mają obecnie na koncie 18 oczek (6 wygranych i 5 porażek).

MKS Bodega Grudziądz kolejne mecze ligowe rozegra już w nowym roku. W grudniu szczypiornistów z naszego miasta czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie w ramach Orlen Pucharu Polski.

13 grudnia zagrają na wyjeździe z aktualnym liderem pierwszoligowej tabeli, Gwardią Koszalin.