Przejdź offline

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Przejścia dla pieszych mają być bezpieczniejsze

Przejścia "offline" dla pieszych w Grudziądzu. Wymalowano oznakowanie

2021-07-02 10:27

Przed wytypowanymi przejściami dla pieszych w Grudziądzu wykonano piktogramy. Ich treść – „Przejdź offline” – ma pomóc w bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdzamy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na al. Waszyngtona

„Przejdź offline” to kampania, która ma pomóc w bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Grudziądzu wymalowano ostrzeżenia. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. Dość często bowiem – zwłaszcza młodsi użytkownicy dróg – przechodząc przez jezdnię korzystają z telefonu komórkowego i patrzą w jego ekran, nie zachowując przy tym należytej ostrożności.

Zobacz też: Ruszyły zapisy na Bieg Ułański w Grudziądzu. Do zdobycia Złota Ostroga

Piktogramy z hasłem "Przejdź offline"

Właśnie z związku z troską o pieszych, Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu wykonał poziome piktogramy z hasłem „Przejdź offline” oraz symbolem przekreślonego telefonu komórkowego. Piktogramy znalazły się między innymi przy przejściach na ulicach Hallera, Piłsudskiego, Włodka i na Legionów.

Grafiki przy przejściach dla pieszych pojawiły się w celu uświadomienia pieszym, korzystającym z telefonu komórkowego, że 1 czerwca zmianie uległy przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zabraniają korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko tramwajowe – tłumaczy Łukasz Rządkowski, Inspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Piktogramy znalazły się między innymi przy przejściach na ulicach Hallera, Piłsudskiego, Włodka i na Legionów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl