bieg dom dziecka

i

Autor: Facebook / Centrum Poradnictwa Rodzinnego i Pomocy Dziecku Bieg odbędzie się już po raz ósmy

Aktywność fizyczna

Przegonią przemoc już po raz ósmy! W Grudziądzu szykuje się kolejny bieg integracyjny

2023-08-31 6:27

Przegonią przemoc i okażą sprzeciw. Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu już po raz ósmy organizuje bieg integracyjny. Ruszyły zapisy do startu.

Biegi organizowane przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu są już wrześniową tradycją. Impreza o charakterze integracyjnym odbędzie się już po raz ósmy! Tym razem pod hasłem "Przegoń przemoc - okaż sprzeciw".

Bieg ma być manifestacją i zachęta do podejmowania działań przez osoby dorosłe na rzecz dzieci, które doświadczają różnych form krzywdzenia - mówi Magdalena Sobieraj z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu.

Trwają już zapisy na bieg. Dokonać ich można elektronicznie za pośrednictwem strony "ELEKTRONICZNE ZAPISY". Udział w wydarzeniu - podobnie jak przed rokiem - będzie bezpłatny.

Zapisy potrwają do 14 września - do północy.

Nasz limit biegaczy to 250 osób - dodaje Magdalena Sobieraj.

Jeśli chodzi o trasę biegu, to ta w tym roku została lekko zmodyfikowana w porównaniu do tej - zeszłorocznej.

Trasa biegu: Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego ul. Mikołaja z Ryńska – Kochanowskiego – Łyskowskiego – Piłsudskiego – Marszałka Ferdynanda Focha – Aleja 23 Stycznia - Małogroblowa – Długa – Rynek – Kościelna – Stara – Wybickiego – Sikorskiego - Piłsudskiego – Mikołaja z Ryńska - Malinowskiego – Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego.

Na Rynku Głównym tradycyjnie będziemy mieli krótką przerwę w celu integracji wszystkich uczestników - informuje przedstawicielka Centrum.

Dla wszystkich biegaczy przygotowano pakiety startowe. Co w nich znajdziemy?

Będzie to: koszulka, numer startowy, mapka worko - plecak, silikonka, naklejka i gwizdek.

Więcej o samym biegu opowiada Magdalena Sobieraj w rozmowie z naszym reporterem, Łukasz Piekarskim. Posłuchajcie poniżej:

O biegu Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego mówi Magdalena Sobieraj. Posłuchaj rozmowy:

Bieg zaplanowano na 16 września. Start o godzinie 10:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl