Przedświąteczny chaos na ulicach Grudziądz trwa!

i

Autor: unsplash.com/ Z korkami w mieście, najczęściej mierzymy się w okresie przedświątecznym, wtedy dochodzi do największej ilości incydentów na drogach

Przedświąteczny chaos na ulicach Grudziądza trwa!

2020-12-17 12:38

Korki, brak miejsc na parkingach i wyścig z czasem. Tak wygląda sytuacja na grudziądzkich ulicach. Policja apeluje o rozwagę, przede wszystkim w przedświątecznym chaosie. To właśnie teraz, dochodzi do największej ilości wypadków i kolizji.

O rozsądku zwłaszcza teraz, powinni pamiętać kierowcy oraz piesi. Okres przedświąteczny mija się z komfortową jazdą po mieście. liczne korki, ograniczona widoczność a także pośpiech nie są dobrym doradcą. Policjanci apelują, by pamiętać o utrzymaniu odpowiednich odstępów pomiędzy pojazdami. Jezdnie bywają śliskie i niebezpieczne nie tylko podczas opadów deszczu czy śniegu. Na przyczepność jezdni mają wpływ niskie temperatury, których w ostatnim czasie nie brakuje.

Koło prawie odpadło. Policjanci w porę to zauważyli

Piesi powinni pamiętać o noszeniu odblasków. Po zmroku, często są oni niewidoczni dla kierowców, tym bardziej, jeśli mają na sobie ciemne ubranie. Piesi do noszenia odblasków zobowiązani są zwłaszcza jeśli poruszają się poza terenem zabudowanym, ich brak grozi grzywną nawet do 500 złotych. W świątecznym chaosie nie zapominajmy także o maseczkach i dezynfekcji. W miarę możliwości utrzymujmy dystans społeczny.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?