Kolejny sparing Olimpii

i

Autor: Olimpia Grudziądz Piotr Janczukowicz (na zdjęciu) w meczu z Wdą strzelił trzy bramki

Przed Olimpią kolejny mecz testowy. Tym razem rywalem Bałtyk Gdynia

2020-08-17 21:10

"Biało-zieloni" już w najbliższy weekend rozpoczną zmagania w Pucharze Polski. Zanim dojdzie do spotkania o stawkę, podopieczni trenera Pawła Crettiego rozgrywają mecze sparingowe. We wtorek (18 sierpnia) kolejny z nich - przeciwnikiem będzie III-ligowy Bałtyk Gdynia.

Przed piłkarzami Olimpii kolejny test - mecz przed startem sezonu. Rywalami zespołu prowadzonego przez Pawła Crettiego będzie Bałtyk Gdynia.

Wcześniej (w ubiegłą sobotę) "Biało-zieloni" pokonali przed własną publicznością Wdę Świecie aż 5:0.

Zebraliśmy po tamtym spotkaniu spory materiał do analizy. Wynik był pozytywny, ale wszyscy pamiętamy, że przed nami jeszcze sporo pracy - mówi Paweł Cretti, szkoleniowiec Olimpii.

Trzy z pięciu bramek dla Olimpii zdobył w tym meczu Piotr Janczukowicz. To właśnie na 20-letnim napastniku oparta będzie ofensywna gra „Biało-zielonych” w pierwszej części sezonu.

Piotrek zagrał na swojej starej - nowej pozycji na boisku. Pod nieobecność Jose Embalo liczymy, że Piotr zdoła udźwignąć na sobie ciężar gry ofensywnej Olimpii - dodaje nasz rozmówca.

Przypominamy, że poważnie kontuzjowani są dwaj napastnicy Olimpii. Joao Augusto do gry wróci najwcześniej na początku 2021 roku. Jose Embalo za kilka dni wróci do indywidualnych zajęć.

Wtorkowe spotkanie z Bałtykiem odbędzie się na płycie głównej boiska przy ul. Piłsudskiego 14. Początek o godzinie 17. Dla kibiców wstęp wolny!