macierz grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu W tym roku przypada 102. rocznica powrotu Grudziądza do macierzy

Przed nami 102. rocznica powrotu Grudziądza do macierzy [PLAN OBCHODÓW]

2022-01-21 11:10

W najbliższą niedzielę przypada 102. rocznica powrotu Grudziądza w granice Rzeczypospolitej. Z tej okazji odbędą się uroczyste obchody. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan obchodów.

Program uroczystości związanych ze 102. rocznicą powrotu Grudziądza do Polski zapowiada się dość intensywnie. W planie znalazło się znacznie więcej atrakcji niż chociażby przed rokiem.

Program:
  • godz. 9.40 Plac Niepodległości Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • godz. 10.00 Bazylika pw. św. Mikołaja Msza św. w intencji Miasta z asystą honorową Wojska Polskiego
  • godz. 11.00 Rynek Występ patriotyczny młodzieży z IV LO w Grudziądzu
  • godz. 11.15 Rynek Uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Odsłonięcie wystawy plenerowej „Żyją, póki pamiętamy”
  • godz. 13.00 Fort Wielka Księża Góra Bezpłatne zwiedzanie Fortu z przewodnikiem. Wejścia o godz. 13.00 i 14.30 (zapisy telefonicznie pod nr 56 46 123 18)

Na zakończenie tegorocznych obchodów zaplanowano koncert "Karnawału Czar" w Gmachu Głównym grudziądzkiego muzeum. Początek o godzinie 18. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum od 18 stycznia.

plakat obchody grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Program tegorocznych obchodów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Anita i Pola nie mogą grać w M jak miłość. Melania Grzesiewicz ujawnia koszmar pracy na planie