Strajk!

Protest rolników w Grudziądzu. Mamy pierwsze komentarze

2024-02-09 9:18

Protestują przeciwko zielonemu ładowi. Rolnicy od godzin porannych pojawiają się na drogach w całej Polsce. Nie brakuje ich także w Grudziądzu. Posłuchaj pierwszych komentarzy na eska.pl.

Ruszył ogólnopolski protest rolników. Działania zaplanowano w ponad 260 miejscach w Polsce. Zablokowane mają być niektóre drogi krajowe i wojewódzkie. Z utrudnieniami muszą liczyć się także kierowcy w Grudziądzu.

Rolnicy z powiatu grudziądzkiego wystartowali około godziny 8 z Łasina (zbiórką planują koło Młyna). Poruszają się DK 16 do Grudziądza. Koło nowego McDonalds (ten znajduje się przy ulicy Paderewskiego) spotkają się z rolnikami, którzy jechać będą od strony Kwidzyna.

Utrudnienia wystąpią na ulicach: Paderewskiego, Karabinierów, Piłsudskiego, Focha, Włodka, Chełmińską oraz Szosie Toruńskiej. Kierowcy w tym czasie mogą korzystać z innych, alternatywnych arterii drogowych w Grudziądzu, m.in. Trasy Średnicowej.​

Kolejna grupa rolników wyruszyła ok. godziny 8:30 z CPN-u w Maruszy. Do Grudziądza wjadą od strony ulicy Warszawskiej. 

Ostatecznie rolnicy zmienili swoje wcześniejsze plany i przejazd protestacyjny postanowili zakończyć przy parkingu koło dawnego Auchan.

Protesty rolników w Grudziądzu i w okolicy. Posłuchajcie pierwszych komentarzy:

Protest rolników w Grudziądzu. Posłuchaj relacji:
Rolnicy strajkują dziś w całej Polsce. Są także w Grudziądzu i w okolicy. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl