protest w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Uliczne protesty po zabójstwie 46-letniego czarnoskórego George′a Floyda, także w Grudziądzu

Protest przeciwko agresji i dyskryminacji rasowej. Grudziądzanie wyszli na ulice z transparentami [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-06-05 7:14

Grudziądzanie wyszli na ulice podobnie jak w Ameryce, solidaryzując się z dyskryminowanymi. Grupa około 60 młodych osób pojawiła się z transparentami na Rynku Głównym. Był to cichy ale wymowny protest sprzeciwu wobec agresji i nietolerancji.

W manifestacji wzięło udział kilkudziesięciu młodych grudziądzan, którzy rozstawili się na płycie Rynku Głównego z transparentami, na których widniały hasła sprzeciwu wobec rasizmu. W Stanach Zjednoczonych trwa największy kryzys o podłożu rasowym od 1992 roku. Uliczne protesty po zabójstwie 46-letniego czarnoskórego George′a Floyda przez białego policjanta w Minneapolis rozlały się na całe Stany Zjednoczone. Polsce wcale nie tak daleko do Ameryki. Od kilku lat obserwujemy postępujące akty agresji i dyskryminacji wobec osób o niepolskim pochodzeniu. Nie każdy na to się godzi stąd akcja, która miała na celu zamanifestowanie swojego sprzeciwu.

Protest w Grudziądzu, przeciwko agresji i dyskryminacji rasowej w Ameryce

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:
Protest w Grudziądzu przeciwko agresji i dyskryminacji rasowej w Ameryce