radni deszczowka

i

Autor: Damian Pieczonka Radni o temacie informowali już w listopadzie ubiegłego roku

Prezydent zgadza się z radnymi KO. Mieszkańcy nie zapłacą za deszczówkę [AUDIO]

2021-02-16 9:15

Mieszkańcy Grudziądza nie zapłacą dodatkowych pieniędzy za tzw. „deszczówkę”. To efekt rozmów prezydenta z radnymi Koalicji Obywatelskiej. Ci o takie rozwiązanie apelowali już w listopadzie ubiegłego roku.

Radni Koalicji Obywatelskiej domagają się obniżki opłaty za deszczówkę dla przedsiębiorców. Po raz pierwszy swoją propozycję złożyli w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtego czasu niewiele się w tym temacie zadziało. Radni postanowili więc o sobie przypomnieć.

Jesteśmy po spotkaniu z prezydentem. Pan prezydent zgadza się z nami, że mieszkańcy nie powinni być obciążeni opłatą za tzw. "deszczówkę". Obecnie trwają jeszcze rozmowy w tej sprawie z prezesem Wodociągów, Tomaszem Pasikowski - informuje nas radny Paweł Napolski.

ZOBACZ TEŻ - Opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Kogo i jak mocno dotkną? Śmieci i podatki też mogą pójść w górę [AUDIO]

Początkowo radni domagali się konkretnego projektu uchwały jeszcze na sesji w lutym. Temat powróci jednak w marcu, kiedy to prezydent zwoła nadzwyczajną sesję rady miasta. Mimo to, wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał projekt wspomnianej uchwały. 

Projekt nie został nam przedstawiony na spotkaniu, ponieważ wciąż trwają wyliczenia pana skarbnika i wspomniane przeze mnie rozmowy z władzami Wodociągów. Mamy jednak zapewnienie, że projekt nie będzie gorszy od tego, który przedstawiliśmy władzom miasta jako radni Koalicji Obywatelskiej - dodaje radny Napolski.

Mówi radny Koalicji Obywatelskiej, Paweł Napolski. Posłuchaj:

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzanie nie zapłacą za deszczówkę, choć tylko na razie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016