policja majowka

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci skontrolowali łącznie 470 kierowców

Bezpieczeństwo na drogach

Prawie 300 wykroczeń na drogach w Grudziądzu. Policjanci podsumowali majówkę

2024-05-06 10:18

Skontrolowali łącznie 470 kierowców. Policjanci z Grudziądza podsumowali majówkę na lokalnych drogach. Aż w 286 przypadkach skończyło się na wykroczeniach. Szczegóły na eska.pl.

W okresie od 30 kwietnia do końca weekendu majowego grudziądzcy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych.

W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali 470 kierowców. Aż 286 popełniło wykroczenia drogowe, głównie polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Rekordzista w sobotnią noc, na ulicy Karabinierów przekroczył dozwoloną prędkość o 84 km/h.

27-latek, mieszkaniec Gminy Łasin, poruszał się motocyklem z prędkością 134 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo wykroczenie popełnił w warunkach recydywy, dlatego został ukarany mandatem karnym w kwocie 5000 zł, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych - relacjonuje policjant.

Motocyklista stracił również uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali do kontroli 8 osób będących pod wpływem alkoholu.

Trzech z nich kierowało pojazdami mechanicznymi będąc w stanie nietrzeźwości, jeden w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo dwie osoby kierowały rowerami będąc w stanie nietrzeźwości i dwie w stanie po użyciu - dodaje Kowalczyk.

O policyjnej majówce na drogach mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Mundurowi zabezpieczali także imprezy sportowe. Wśród nich m.in. półmaraton z Grudziądza do Rulewa oraz wyścig kolarski.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Archeologiczna majówka w Biskupinie