praca straż

i

Autor: Radio ESKA W lipcu strażnicy miejscy podjęli 1300 interwencji

Pracowite lato dla strażników miejskich

2020-08-05 19:03

Na brak zajęcia w wakacje narzekać nie mogą strażnicy miejscy z Grudziądza. Tylko w samym lipcu podjęli 1300 interwencji.

Gdy zajrzymy w szczegółową statystykę wspomnianych interwencji... na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się liczba przypadków związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.

Tych przypadków latem jest znacznie więcej niż w innych porach roku. W lipcu zanotowaliśmy 530 takich interwencji. Nie wszystkie oczywiście kończą się mandatami. W większości są to słowne pouczenia - mówi Bogumiła Leśniewicz z grudziądzkiej komendy Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze mają już wytypowane stałe miejsca, w których do takich zajść dochodzi. Są to zazwyczaj lokalizacje, w których przy okazji ładnej pogody za oknem chętniej spotykamy się ze znajomymi.

Najczęściej do takich interwencji dochodzi w parkach, na błoniach nadwiślańskich oraz nad jeziorami - wylicza przedstawiciela municypalnych.

Innymi, częstymi interwencjami strażniów w okresie wakacyjnym są przypadki zaśmiecania, czy też niszczenia trawników poprzez parkujące auta.

W okresie wakacyjnych municypalni zwracają również szczególną uwagę na bezpieczny wypoczynek dzieci.

W tym przypadku szczególną uwagę zwracamy na place zabaw i kąpieliska. Dzieci w tych miejscach powinny być pod opieką rodziców bądź innej osoby dorosłej. Należy przestrzegać regulaminów użytkowania danego miejsca. W sytuacji gdy napotkamy jakąś usterkę, trzeba bezzwłocznie powiadomić o tym opiekuna placu zabaw lub ratownika wodnego - kończy Bogumiła Leśniewicz