biblioteka w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Wyróżniono grudziądzkich czytelników za najlepsze portrety z książką

Poznaliśmy laureatów konkursu "Portret z książką". Grudziądzka Biblioteka wręczyła nagrody

2020-08-07 12:23

Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Portret z książką”, organizowanego w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga”. Wręczenie nagród odbyło się w ogrodach Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28.

Wystarczyło chwycić książkę i aparat. Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Portret z książką”, organizowanego w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga”. Laureatów zaproszono do ogrodu Biblioteki Miejskiej, gdzie oficjalnie poznaliśmy nazwiska zwycięzców. Przyznano wyróżnienia oraz nagrodzono trzech najlepszych. Do konkursu zgłoszono 38 fotografii. Wszystkie zdjęcia były ciekawe ale zwyciężyć mogło tylko jedno.

-Widok książki i człowieka czytającego daje dużo pozytywnej energii. Warto czytać, żeby coś więcej dowiedzieć się o świecie i o samym sobie -mówi Aleksandra Ciżnicka, dyrektor Biblioteki.

Wygrało zdjęcie nadesłane przez Panią Darię Bergman. Jednak to nie ona jest bohaterką. Postanowiła uwiecznić na fotografii swojego małego synka Antka, który jak się okazuje mimo zaledwie roczku, jest miłośnikiem książek. Jeszcze ich nie czyta ale tu z pomocą przychodzi mama. Chłopiec jednak sam chętnie sięga po książki i ogląda ilustracje. I właśnie taki, naturalny kadr udało się uchwycić.

-Staram się, żeby Antek czytał od najmłodszych lat. Na razie pomagam. Czytamy i oglądamy książki głównie o zwierzętach. Antek został przyłapany podczas zabawy, na czytaniu. Zdjęcie wyszło naturalnie -mówi mama Daria Bergman.

Aktualnie w Bibliotece w ramach projektu "Spotkanie na żądanie - odsłona druga" trwa jeszcze jeden konkurs, tym razem plastyczny. Prace przyjmowane są do 22 sierpnia. Temat konkursu to "Mój bohater literacki". Każdy uczestnik zobowiązany jest do wykonania jednej pracy plastycznej w formacie A4, przedstawiającej swojego ulubionego bohatera literackiego z książek polskich autorów. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (farby, kredki, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki itd.). Prace wraz z wypełnionym formularzem i oświadczeniem należy dostarczyć osobiście do gmachu biblioteki, bądź przesłać pocztą tradycyjną.

Warsztaty kreatywne w bibliotece w Grudziądzu