batalion Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski Pierwsze szkolenia ruszą już w połowie czerwca w kompleksie wojskowym przy ul. Jagiełły w Grudziądzu

Powstaje batalion WOT w Grudziądzu. Wiemy, gdzie żołnierze będą stacjonować [AUDIO]

2021-04-30 15:39

Będą wspierać społeczność Grudziądza w walce z pandemią koronawirusa. W naszym mieście powstaje 83’ batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Obecnie prowadzona jest rekrutacja. Docelowo w jednostce służyć ma 650 żołnierzy.

Trwa formowanie 83. batalionu lekkiej piechoty w Grudziądzu, który będzie działał w ramach 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsze szkolenia startują już w połowie czerwca. Żołnierze WOT-u zajmą budynki po Centrum Szkolenia Logistyki w sąsiedztwie z cytadelą.

Batalion będzie znajdował się w kompleksie wojskowym przy ul. Jagiełły 11 w Grudziądzu. Docelowo będzie służyło w nim 650 żołnierzy WOT - mówi Paweł Banasiak, rzecznik prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

ZOBACZ TEŻ - W Grudziądzu powstanie Batalion Lekkiej Piechoty WOT [AUDIO]

Szkolenia przyszłych żołnierzy rozpoczną się już 11 czerwca. Rekruci podczas zajęć sprawdzą przede wszystkich swoją aktywność fizyczną.

Ruszamy 16-dniowym szkoleniem już 11 czerwca - dodaje Paweł Banasiak.

Mówi Paweł Banasiak, rzecznik prasowy KP WOT. Posłuchaj:
wot grudziadz 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzki batalion zajmie cały kompleks wojskowy po Centrum Szkolenia Logistyki

Szkolenia z zakresu aktywności fizycznej poprowadzi Dawid Kotewicz, obecny żołnierz WOT. Prywatnie również zawodnik MMA.

Będziemy uczyć ich taktyki, czy chociażby tego jak posługiwać się bronią. Nie zabraknie jednak elementów sportów walki, czy innych aktywności fizycznej - mówi Dawid Kotewicz, żołnierz WOT.

Mówi Dawid Kotewicz, żołnierz WOT. Posłuchaj:

Do głównych zadań nowo powstałego batalionu będzie wspieranie lokalnej społeczności w walce z pandemią covid-19.

W Grudziądzu będzie to dalsza współpraca ze szpitalem. Wojska Obrony Terytorialnej mają to do siebie, że są bardziej lokalne. Chcemy by w batalionie służyły przede wszystkim osoby z Grudziądza i okolic - podkreśla Paweł Banasiak, rzecznik prasowy KP WOT.

Mówi Agata Wasiluk, żołnierz WOT. Posłuchaj:

Przysięgę nowego batalionu w Grudziądzu zaplanowano na 26 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Koniec śledztwa w sprawie escape roomu