Jazda konna

Powożenie końmi zimnokrwistymi w Grudziądzu. Mamy zdjęcia!

2023-06-18 18:06

Powożenie końmi zimnokrwistymi można podziwiać podczas grudziądzkiego Jarmarku Spichrzowego. Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbywa się na Błoniach Nadwiślańskich.

Tegoroczny program imprezy zawierał kilka nowości.

To między innymi sulki, czy też poczta węgierska. Tego w Grudziądzu jeszcze nie było - opowiada Michał Masłowski z Ośrodka Jeździeckiego Rywal.

Ranga imprezy powiększa się z roku na rok. Świadczy o tym rosnąca liczba zawodników, którzy w czerwcowy weekend zjeżdżają się do Grudziądza.

Zawodnicy z Warmińsko-Mazurskiego, Pomorskiego oraz Podlasia. Nie brakowało także reprezentacji stadniny koni w Jankowicach oraz w Kętrzynie. Cieszymy się, że nasze wydarzenie z roku na rok robi się coraz bardziej liczne - przekazuje Michał Masłowski.

W Grudziądzu cały czas trwa Jarmark Spichrzowy. O historii jarmarków w naszym mieście opowiada historyk Mariusz Żebrowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl