szkoła Owczarki

i

Autor: Damian Pieczonka Otwarcie dobudowanego gmachu Szkoły Podstawowej nr 4 w Grudziądzu

Powiększono budynek Szkoły Podstawowej w Owczarkach. Nowe sale czekają na uczniów [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-12-15 15:54

Nowe sale lekcyjne czekają na uczniów szkoły w Owczarkach. Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej numer 4 w Grudziądzu. Budynek został powiększony. Na uroczystym otwarciu zabrakło jednak najważniejszych osób czyli dzieci. Dyrekcja i pedagodzy liczą, że dzieci zasiądą w ławkach po feriach. Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji.

Finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej numer 4 w Grudziądzu. Nowe sale lekcyjne czekają na uczniów. Budynek został powiększony. Poprawiły się warunki w ciasnym dotychczas obiekcie. W dobudowanej części znajduje się 12 klas. Inwestycja trwała rok, choć wyczekiwana była znacznie dłużej. Teraz kiedy już można korzystać z nowego obiektu, na uroczystym otwarciu zabrakło jednak najważniejszych osób czyli dzieci.

Zobacz też: Turniej o Puchar Prezydenta Grudziądza Shorin-Ryu Karate. Sprawdź wyniki rywalizacji

Szkoła w Owczarkach jest estetyczna, kolorowa i komfortowa

W nowych salach głównie uczyć się będą uczniowie klas I-III. Na parterze przeznaczono izby do nauki języka polskiego w starszych rocznikach. Jest też winda dla niepełnosprawnych. Hole są przestronne. Każde piętro ma inną kolorystykę. Na drugim piętrze postarano się o dodatkowe, naturalne doświetlenie. Są w sufitach świetliki czyli okna, przez które jest jaśniej.

Kiedy rozpoczynała się rozbudowa szkoły nie spodziewałam się takiego efektu. Widziałam projekt i wiedziałam ile ma być izb lekcyjnych, jakie są pomieszczenia przewidziane ale rzeczywistość przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Szkoła jest naprawdę przestronna i nowoczesna -mówi dyrektor Lidia Rodzaj.

Wcześniej w szkole w Owczarkach lekcje prowadzono nawet w szatniach. Zajęcia wyrównawcze w gabinecie dyrekcji. Normą były tu ostatnie dzwonki po godzinie 17-tej. Zajęcia prowadzono na dwie zmiany. Nowy, dobudowany obiekt jest podpiwniczony. Są dwa piętra. Powstał również łącznik, dzięki któremu dzieci przejdą ze starej cześć do nowej bez przeszkód. Inwestycja pochłonęła prawie 7 milionów złotych. 

Relacja z otwarcia nowego budynku szkoły w Owczarkach