policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Kierowcy ciężarówek łamią przepisy na grudziądzkiej średnicówce

Posypały się mandaty. Policjanci w Grudziądzu zatrzymali kierowców za nadmierną prędkość

2020-08-03 12:54

Grudziądzcy policjanci przeprowadzili całodniowe działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 68 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

15 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne

Policjanci skontrolowali 95 pojazdów. 68 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. 1 kierowca stracił uprawnienia na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h od dozwolonej. Funkcjonariusze ujawniali również kierujących samochodami ciężarowymi, którzy przekraczali na ”trasie średnicowej” prędkość powyżej 50 km/h. Przypominamy, że podwyższenie prędkości na obszarze zabudowanym, nie dotyczy między innymi kierujących samochodami o dmc. pow. 3,5 t. Wobec sprawców wykroczeń mundurowi stosowali pouczenia i mandaty.

Kamera termowizyjna na dronie rejestruje działkowicza, który próbuje zgasić nielegalnie spalane śmieci