teren budowy grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Boisko przy SP nr 17 kosztowało blisko 600 tys. złotych

Postępy prac na boisku przy SP nr 17 w Grudziądzu widać gołym okiem [ZDJĘCIA]

2020-12-23 9:30

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 po powrocie ze zdalnej nauki będą mieli gdzie ćwiczyć na świeżym powietrzu. Postępy prac na remontowanym boisku widać gołym okiem.

Czas placu z dwiema średnio wyglądającymi bramkami minął. Na uczniów po powrocie do szkoły będzie czekała sztuczna, ale bardzo bezpieczna nawierzchnia. Obok przygotowana jest krótka bieżnia, np. do biegów na 60 metrów oraz miejsce do trenowania skoku w dal.

Ponadto cały obiekt zyskał również oświetlenie. A co do samej szkoły, to wokół niej pojawiło się już ogrodzenie, w którym brakuje jedynie furtek. Te zamontowane zostaną po świętach.

ZOBACZ TEŻ - Boisko zamiast cmentarza przy SP 17. Budowa ruszyć ma jesienią

Przypomnijmy, że koszt modernizacji boisko przy Szkole Podstawowej to 600 tys. złotych.

Postępy przy pracach remontowych na nowym boisku SP nr 17 w Grudziądzu. Posłuchaj:

Utrudnieniem przy projektowaniu i budowie tego boiska jest fakt, że na terenie tym istniał kiedyś cmentarz ewangelicki. Obiekt powstanie więc w miejscu, w którym nie były dokonywane pochówki.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Budowa boiska przy SP nr 17 była jednym z projektów zgłoszonych do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, jednak nie otrzymał on wystarczającego poparcia w głosowaniu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Piosenka "Przekażmy sobie znak pokoju"