Autor: Pixabay Olimpia przegrywa z Hutnikiem 0:2

PIłka Nożna

Porażka Olimpii Grudziądz. Na Piłsudskiego 14 lepszy Hutnik Kraków

2023-11-11 18:50

Po wygranej i remisie... znów na Piłsudskiego 14 powróciła przegrana. Piłkarze Olimpii Grudziądz polegli w domowym starciu z Hutnikiem Kraków 0:2. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Dla grudziądzan była to już dziewiąta porażka w obecnym sezonie. Hutnik z kolei wygrał po raz siódmy.

Pierwsza bramka po świetnym uderzeniu zza pola karnego Kamila Głogowskiego. Pomocnik gości trafiła w słupek, po czym futbolówka odbiła się od pleców Kacpra Górskiego i wpadła do bramki Olimpii. To była 42' minuta meczu.

Po zmianie stron przyjezdni z Krakowa zadali drugi cios. W 76' minucie futbolówkę głową do grudziądzkiej bramki wpakował Marcin Wróbel.

Ostatecznie krakowska drużyna wygrała na stadionie przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu 2:0. Hutnik z aktualnym dorobkiem 24 punktów przesunął się na siódmą pozycję w ligowej tabeli. Olimpia z 16 oczkami nadal jest 17 (czyli przedostatnia).

Olimpia Grudziądz:30. Kacper Górski - 14. Konrad Gutowski, 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 29. Kacper Rychert (56, 20. Damian Vũ Thành), 44. Dominik Frelek (56, 15. Maciej Pałaszewski), 8. Kamil Kurowski (84, 10. Patryk Winsztal), 80. Mateusz Sopoćko (46, 11. Aghwan Papikjan) - 88. Kostiantyn Czernij.

Hutnik Kraków: 39. Wiktor Kaczorowski - 11. Patryk Kieliś, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 47. Kamil Głogowski, 23. Jakub Marcinkowski - 9. Krystian Lelek (72, 77. Michał Głogowski), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek, 92. Deniss Rakels - 99. Marcin Wróbel.

Kolejny mecz Olimpia rozegra na wyjeździe. Będzie to pierwszy pojedynek w rundzie wiosennej. Grudziądzanie w Nowym Sączu zmierzą się z miejscową Sandecją. Początek o godzinie 13 (18 listopada).

Olimpia Grudziądz - Hutnik Kraków 0:2. Wypowiedzi trenerów