Autor: Archiwum Paweł Kruszewski

Piłka ręczna

Porażka MKS-u Grudziądz na początek sezonu. W Olsztynie zabrakło dwóch bramek

2023-09-18 10:36

Szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz od porażki rozpoczęli nowy sezon na pierwszoligowych parkietach. Zespół prowadzony przez grającego trenera, Sebastiana Rumniaka przegrali na wyjeździe z Warmią Olsztyn 25:27.

Spotkanie w Olsztynie już od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Gra toczyła się od bramki do bramki. Z upływem czasu zaczęła rosnąć przewaga gospodarzy. W 19' minucie Warmia prowadziła już trzema bramkami.

I właśnie takim rozmiarem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Szczypiorniści z Olsztyna prowadzili 16:13 z grudziądzkim MKS-em.

Drugą połowę udanie rozpoczął zespół Sebastiana Rumniaka. Bardzo szybko MKS zmniejszył stratę z trzech do jednej bramki. I tutaj ponownie - z biegiem czasu gospodarze zaczęli powiększać swoją przewagę. Na tablicy w 46. minucie spotkania widniał już nawet wynik 24:18.

Ostatecznie dzięki niezłej końcówce meczu grudziądzanom udało się ponownie nieco odrobić straty i zmniejszyć przewagę Warmii do dwóch bramek. Ostatecznie Warmia wygrała 27:25.

W kadrze trenera Rumniaka najskuteczniejszym ogniwem był wychowanek grudziądzkiego zespołu, Paweł Kruszewski - zdobywa 10 bramek. Pięć trafień dorzucił Damian Nowak. Po stronie olsztyńskiej najlepiej wypadł Michał Safiejko z siedmioma trafieniami na koncie.

Po stronie olsztyńskiej najlepiej wypadł Michał Safiejko z siedmioma trafieniami na koncie.

To jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce. Kierowcy czekali na to latami