WOŚP

i

Autor: Damian Pieczonka Zebrano ponad 276 tys. zł. Rekord WOŚP w Grudziądzu został pobity o 50 tys. zł.

Ponad 276 tys. złotych zebrano na WOŚP. To nowy rekord w Grudziądzu

2020-02-21 8:07

Zebrano rekordową sumę ponad 276 tys złotych. Grudziądzki sztab WOŚP oficjalnie podsumował 28 finał akcji. Pieniądze trafiły już do fundacji Jurka Owsiaka.

Liczył się każdy grosz ale do puszek trafiały nawet banknoty 100 złotowe. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 12 stycznia. Teraz grudziądzki sztab zakończył pracę. Pieniądze jakie trafiały do puszek, jak również te z licytacji zostały podliczone i przekazane do banku, na konto fundacji Jurka Owsiaka.

-W poniedziałek odbyło się ostateczne rozliczenie naszego sztabu. Mogę wszystkim grudziądzanom pogratulować, bo mamy 276 tysięcy złotych i jest to o 50 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku -mówi Edyta Ogonowska, szefowa WOŚP w Grudziądzu. Dodaje, że był to owocny i co ważne bezpieczny finał. -Mieliśmy 370 wolontariuszy, którzy bezpiecznie chodzili po ulicach. Nie było żadnych incydentów. Kolejnych około 250 wolonatariuszy pracowało w różnych miejscach.

Grudziądzki finał to m.in imprezy na hali sportowo-widowiskowej na Lotnisku, Bieg dla WOŚP w Rudniku, MotoOrkiestra Automobilklubu, spektakle w teatrze oraz koncerty w Akcencie. Po raz pierwszy do akcji przyłączyła się Nowa Wieś pod Grudziądzem.

Posłuchaj jak przebiegał 28 finał WOŚP w Grudziądzu

Kolejny finał w drugą niedzielę stycznia, przyszłego roku.