karta rowerowa grudziadz

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Program zakończył się egzaminami w Szkole Podstawowej nr 11 w Grudziądzu

Ponad 200 grudziądzkich uczniów z kartą rowerową. Straż Miejska zakończyła kolejny cykl egzaminów

2021-06-25 22:45

Zakończyła się XIII edycja programu ”Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową”. W tym roku kartę rowerową zdobyło 204 uczniów z grudziądzkich szkół podstawowych. Łącznie uprawnienia posiada już 5320 uczniów (dane ze wszystkich edycji programu).

Projekt nieprzerwanie realizowany jest przez Straż Miejską przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego – Oddział w Grudziądzu oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego. W kończącym się roku szkolnym do egzaminu na kartę rowerową przystąpiło 308 uczniów z 10 szkół podstawowych. Warunkiem otrzymania karty rowerowej było uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Egzamin teoretyczny obejmował zagadnienia z zakresu wiedzy o ruchu drogowym oraz umiejętności zachowania się podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zobowiązani byli zaliczyć test składający się z 25 pytań. Wynik został uznany za pozytywny, gdy osoba zdająca egzamin odpowiedziała prawidłowo na co najmniej 20 pytań. Egzamin praktyczny natomiast dotyczył wiedzy technicznej oraz doskonalenia umiejętności jazdy rowerem na placu manewrowym.

ZOBACZ TEŻ - Zadbają o bezpieczeństwo nad wodą. Posterunek policji w Rudniku rozpoczyna pracę

W tym roku szkolnym kartę rowerową zdobyło 204 uczniów, natomiast łącznie – w ciągu wszystkich edycji – uprawnienie to uzyskało 5320 uczniów.

Za rok kolejna edycja. Grono uczniów posiadających kartę rowerową z pewnością się powiększy.

karta rowerowa grudziadz 2

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Na zakończenie programu egzamin odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport (Michał Woś - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Michał Listkiewicz - były prezes PZPN), Sedno Sprawy: Krzysztof Pyrć