sto podwyzkom

i

Autor: Radio Eska

Polityka

Politycy PiS o podwyżkach cen energii. W Grudziądzu trwa zbiórka pod projektem ustawy

2024-05-16 7:46

Akcja „Stop podwyżkom” dotarła do Grudziądza. To hasło nowej inicjatywy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Pod projektem ustawy zbierane są teraz podpisy.

Sprzeciw wobec planowanego od 1 lipca odmrożenia cen za energię elektryczną i gaz na konferencji prasowej w Grudziądzu wyraził poseł PiS, Krzysztof Szczucki.

Rządząca koalicja przygotowała projekt ustawy chroniący nas przed wysokimi cenami wyłącznie w pierwszym półroczu. Od 1 lipca ceny pójdą w górę o około 30 procent. To była wyłącznie zasłona dymna przed kolejnymi wyborami - mówi Krzysztof Szczucki, poseł Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Parlamentarzysta poinformował o zbiórce podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Ma ona zagwarantować ceny na poziomie z 2023 roku.

To projekt w pełni wyliczony. Nasze państwo stać na niego. To projekt, który państwu zatroszczyć się o domowe budżety - zapewnia polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej w materiale poniżej:

Konferencja prasowa posła Krzysztofa Szczuckiego z PiS. Posłuchaj:

W Grudziądzu podpisy można składać codziennie w biurze radnych PiS przy ul. Długiej i w biurze poselskim Krzysztofa Szczuckiego przy ul. Groblowej.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Michał KAMIŃSKI