Grupa Speed znowu w akcji

i

Autor: Radio ESKA Tylko podczas jednego patrolu grupa "Speed" ujawniła ponad 20 wykroczeń

Policyjna grupa "Speed" wyłapała kolejnych kierowców

2020-08-19 10:50

Policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” patrolowali główne ulice na terenie Grudziądza. Reagowali między innymi na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Tylko podczas jednego patrolu ujawnili ponad 20 wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali m.in. nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę bmw, który przez centrum miasta jechał z prędkością ponad 100 km/h. Obaj stracili już uprawnienia do kierowania.

Pierwszy przypadek dotyczył osoby pod wpływem alkoholu.

Tuż przed godziną 16:00 na jednym z grudziądzkich osiedli podjęli do kontroli drogowej 51-letniego mężczyznę, kierującego vw sharon. Badanie stanu trzeźwości na policyjnym urządzeniu wykazało, że kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania. Za swój czyn odpowie przed sądem - mówi Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu

Po godzinie 19:00 na ul. Hallera w Grudziądzu stróże prawa podczas statycznego pomiaru prędkości zauważyli szybko przemieszczające się bmw.

Kierujący tym pojazdem nie zważał na licznie występujące przejścia dla pieszych. Przekroczenie prędkości zarejestrował policyjny miernik. Nieodpowiedzialny 20-latek – mieszkaniec powiatu brodnickiego - jechał przez centrum miasta z prędkością ponad 100 km/h. Funkcjonariusze natychmiast wyeliminowali go z dalszej jazdy. Na szczęście swoją „brawurą” nie wyrządził nikomu szkody - dodaje nasz rozmówca.

Za przekroczenie prędkości policjanci nałożyli mandat i punkty karne. Młody kierowca stracił także uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.