Policja Tarnów

i

Autor: Justyna Świderska

Policjant po służbie udaremnił ucieczkę nietrzeźwego kierowcy. Auto pod Grudziądzem wpadło do rowu

2022-04-12 11:41

Policjant będący po godzinach swojej służby zatrzymał mężczyznę, który w Szczepankach pod Grudziądzem wpadł autem do rowu. Próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Nieodpowiedzialny 43-latek był kompletnie pijany.

Nieodpowiedzialny kierowca renault clio nie zapanował nad pojazdem I zatrzymał się w przydrożnym rowie. Po tym zdarzeniu podjął próbę ucieczki. Był kompletnie pijany. Na jego drodze stanął policjant, który był po godzinach pracy. Zatrzymał 43-latka. Wszystko działo się w poniedziałek 11 kwietnia w miejscowości Szczepanki, na drodze wojewódzkiej 538. Zgłoszenie o tym, że kierujący jedzie od lewej do prawej krawędzi drogi trafiło do dyżurnego grudziądzkiej komendy. Zgłoszenia dokonali inni jadący za nim uczestnicy ruchu.

Zobacz także: Figurka Małpki I inne nabytki Muzeum w Grudziądzu. Sprawdź co zobaczysz na wystawie

Drogą przejeżdżał policjant po służbie

Auto zdążyło wypaść z drogi, a pijany kierowca wysiadł I zaczął uciekać. W tym momencie drogą poruszał się st. sierż. Mariusz Skowroński -funkcjonariusz z posterunku policji w Łasinie, który wracał do domu po służbie. Policjant widząc uciekającego mężczyznę pobiegł za nim. 43-latek został zatrzymany, był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nieco później na miejsce dotarli także policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwy kierujący na szczęście nie spowodował wypadku ale stwarzał poważne zagrożenie. Jego nieodpowiedzialne zachowanie oceni sąd. Funkcjonariusze policji zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo.