Wypadek w Żorach

i

Autor: Pixabay Policja, zdj. poglądowe

Policjanci zatrzymali kościelnego złodzieja

2022-03-16 15:29

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do skarbonek w jednym z kościołów w gminie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

O możliwości kradzieży dzielnicowi z Radzynia Chełmińskiego zostali powiadomieni przez proboszcza jednej z parafii na terenie gminy. Miało do nich dojść pomiędzy 7 a 10 marca.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca zerwał kłódki i wyciągał z nich pieniądze w bliżej nieokreślonej wartości - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Dzielnicowi, którzy zajęli się sprawą, w toku prowadzonych czynności, bardzo szybko wytypowali podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia odwiedzili 53-latka na jednej z działek, gdzie mieszka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze doprowadzili 53-latka do Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie, gdzie zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem, został też zobowiązany do poręczenia majątkowego oraz ma zakaz opuszczenia kraju.

Super Biznes Jacek Sasin