Zatrzymanie grupa Speed

i

Autor: Radio ESKA Zatrzymany miał zabrane prawo jazdy oraz jechał autem niedopuszczonym do ruchu

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali poszukiwanego 7 nakazami kierowcę z Grudziądza

2020-08-11 12:43

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali na ul. Południowej kierowcę, który był poszukiwany 7 nakazami doprowadzenia do aresztu przez grudziądzki sąd.

Do całej sytuacji doszło przy ul. Południowej, gdzie policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” prowadzili kontrole drogowe. W pewnym momencie zauważyli kierującego samochodem marki OPEL, który po zauważeniu funkcjonariuszy gwałtownie się zatrzymał i zawrócił. Mundurowi długo nie zwlekali i natychmiast ruszyli za autem.

Kierujący pojazdem gwałtownie przyspieszał, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie. Jechał z prędkością powodującą zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Gdy dojechał do końca drogi porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo - mówi Robert Szablewski, oficer prasowy KMP Grudziądz.

Policjanci ruszyli za kierowcą i po krótkim pościgu złapali go. Uciekinierem okazał się dobrze znany mundurowym 34-letni mieszkaniec Grudziądza, który już wcześniej był karany. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał jest niedopuszczony do ruchu. Badanie testerem na zawartość w organizmie narkotyków wskazało, że 34-latek jest po zażyciu amfetaminy. To jednak nie koniec wyliczanki.

W policyjnych bazach stróże prawa ustalili, że kierujący jest poszukiwany 7 nakazami doprowadzenia do aresztu przez grudziądzki sąd - dodaje rzecznik prasowy grudziądzkiej policji.

Mężczyznę doprowadzono do policyjnego aresztu. Teraz będzie oczekiwał na proces karny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.