Policjanci z Grudziądza sprawdzali trzeźwość na autostradzie. Jeden kierowca stracił prawko!

Grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwa autostrada”. Od wczesnych godzin porannych prowadzili kontrole drogowe na bramkach autostradowych pod kątem trzeźwości. Zatrzymali jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości.

Działania na grudziądzkiej autostradzie
Autor: KMP w Grudziądzu/ Materiały prasowe Działania na grudziądzkiej autostradzie

Kontrola przeprowadzone zostały dzisiaj (19 grudnia) w godzinach porannych. 

Mundurowi z Grudziądza prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Na bramkach A1 oraz drodze dojazdowej do autostrady prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Sprawdzili trzeźwość u 1740 z nich.

W jednym przypadku kierowca ciężarowego mercedesa musiał zakończyć jazdę, gdyż wydmuchał 0,67 promila alkoholu. 67-letni grudziądzanin tracił uprawnienia. Jego sprawą zajmie się grudziądzki sąd - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. 

Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i długi zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Warzecha kontra 19.12.2025