policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Podsumowanie akcji "Wszystkich Świętych"

Drogowe podsumowanie

Policjanci z Grudziądza podsumowali swoje działania. Chodzi o Święto Zmarłych

2023-11-03 13:50

Od poniedziałku do czwartku trwały działania grudziądzkich policjantów związane z obchodami Święta Zmarłych. Na eska.pl prezentujemy podsumowanie lokalnych mundurowych.

W ramach czterodniowych działań grudziądzcy policjanci skupiali się przede wszystkim na upłynnianiu ruchu w rejonach cmentarzy. W miejscach gdzie występowały utrudnienia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ręcznie kierowali ruchem drogowym.

W trakcie nadzoru nad ruchem policjanci skontrolowali 433 kierujących. 122 z nich popełniło wykroczenia drogowe. Głównie były to przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowe zachowania wobec pieszych oraz nieprawidłowe parkowania - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Policjanci ujawnili również 9 pieszych, którzy popełnili wykroczenia polegające na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

W okresie działań na terenie działania odnotowano również 34 zdarzenia drogowe. 33 kolizje i jeden wypadek drogowy.

Wzorem lat ubiegłych największe utrudnienia w ruchu drogowym występowały na ulicach bezpośrednio przylegających do grudziądzkiego cmentarza. Utrudnienia te wynikały głównie z tego, że kierowcy nie stosowali się do zmiany organizacji ruchu oraz parkowali swoje pojazdy w sposób utrudniający ruch.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjant przed sądem