policja autobusy grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz W pierwszej kolejności kontrolowane są autobusy szkolne w powiecie grudziądzkim

Policjanci z Grudziądz rozpoczęli kontrole szkolnych autobusów

2021-09-07 9:33

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” grudziądzka „drogówka” rozpoczęła również kontrole autobusów, którymi dowożone są dzieci do szkół.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko zwracanie uwagi w jaki sposób zachowują się dzieci i ich rodzice w drodze do i ze szkoły. Policjanci grudziądzkiej „drogówki” już po raz kolejny w ramach prowadzonych działań przyglądają się również kierowcom oraz stanowi technicznemu autobusów, którymi do szkół dowożone są dzieci.

Policjanci skontrolowali kilka aspektów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Mundurowi sprawdzili między innymi trzeźwość kierowcy, czy kierowca posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia autobusu oraz stan techniczny autobusu - wylicza Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Nadano Sztandar Zakładowi Karnemu nr 1 w Grudziądzu

Sprawność techniczna autobusu szkolnego nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń, dlatego policjanci zarówno w ramach własnych działań jak i na wniosek rodziców czy dyrektorów poszczególnych szkół będą prowadzili takie kontrole.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Andrzej Halicki