Policjanci podsumowali okres wakacyjny

i

Autor: Paulina Mroczka

Policjanci podsumowali okres wakacyjny

2020-09-02 15:09

Bilans zdarzeń na drogach jest porównywalny do roku ubiegłego. W Grudziądzu nie obyło się bez zakłócania porządku, spożywania alkoholu czy środków psychoaktywnych. Najbezpieczniej było na kąpieliskach.

Liczne interwencje spowodowane były przez osoby nietrzeźwe. Ze względu na brak izby wytrzeźwień w naszym mieście, te osoby lądowały na komendzie. W lipcu nietrzeźwych pojawiło się 32, a w sierpniu 48.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, policjanci podczas tegorocznych wakacji kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. W tym aspekcie nie odnotowano zaniechań.

Lipiec wygenerował 336 wszczętych postępowań w sprawie różnego rodzaju przestępstw. To o 72 zdarzenia więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Wśród 336 zdarzeń - 117 z nich to przestępstwa kryminalne.

W lipcu skierowano tylko jedną sprawę do Sądu rodzinnego. W zeszłym roku odnotowano ich aż 11. Sierpień przyniósł dwie takie sprawy, natomiast sierpień 2019 - 12.

Tendencja wzrostowa związana jest z posiadaniem środków psychoaktywnych. W ciągu okresu wakacyjnego odnotowano 25 incydentów, a w roku ubiegłym 18.

Sezon na kąpieliskach oceniany jest jako jeden z bezpieczniejszych. Zanotowano również spadek liczby osób wypoczywających nad wodą.

Jednym z większych problemów jest prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali aż 38 nietrzeźwych kierowców. To dokładnie tyle samo co w roku ubiegłym. Ponadto, w lipcu odnotowano 4 wypadki, gdzie 4 osoby zostały ranne. Kolizji - 157. Porównując te dane do roku 2019, również odnotowano 4 wypadki, choć w tych zdarzeniach ucierpiało 7 osób. W sierpniu odnotowano 5 wypadków drogowych, w tym 3 osoby ranne i 2 ofiary śmiertelne. Sierpień 2019 były to 4 wypadki i jeden zgon.

Łącznie, funkcjonariusze odnotowali ponad 3000 interwencji.