policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Dwóch poszukiwanych zatrzymała policja w Grudziądzu. Trafili za kratki

Policja zatrzymała dwóch poszukiwanych w Grudziądzu. Mężczyźni nie stawili się zo Zakładu Karnego

2021-01-26 11:34

Grudziądzcy policjanci tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz trafili za kratki, gdzie odpowiedzą za swoje czyny.

ESKA XD #014

Policjanci z Grudziądza podczas pełnienia codziennych obowiązków służbowych prowadzą działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.

Zobacz też: Dom Rydygiera w Dusocinie pod Grudziądzem odzyska dawny blask. Będzie atrakcją turystyczną [ZDJĘCIA]

Policja zatrzymała dwóch poszukiwanych

W poniedziałek, 25 stycznia tylko w trakcie kilku godzin w grudziądzkiej jednostce zrealizowano poszukiwania wobec dwóch osób. Podstawami do wykonania takich czynności są listy gończe, zarządzenia oraz nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Wśród zatrzymanych byli mężczyźni w wieku 26 i 31 lat. Wobec obu mężczyzn był wydany nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Pierwszy z nich za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, drugi za wcześniej popełnione wykroczenia.