inkubator grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski Wartość inwestycji to 25 414 303,90 zł brutto

Podpisano umowę na budowę inkubatora. Ruszają pierwsze prace na terenie

2021-07-12 16:40

Podpisano umowę pomiędzy Grudziądzkim Parkiem Przemysłowym a Konsorcjum firm Lider – JPD Sp. z o.o. sp.k na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Podczas dzisiejszego spotkania z mediami przedstawiono plan działania na najbliższe tygodnie.

Budowa nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Toruńskiej i Al. 23 stycznia ruszyć ma jeszcze w tym miesiącu. Budynek powstanie na terenie po dawnym "Manhattanie".

To inwestycja oczekiwana od wielu lat. Cieszę się, że wykonawcą inwestycji będą grudziądzkie firmy. Liczę na to, że wszystko będzie przebiegało sprawnie i nie wystąpią żadne komplikacje - podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

ZOBACZ TEŻ - Poznaliśmy wyniki w GBO 2022. Sprawdź jak głosowali mieszkańcy Grudziądza! [WYNIKI]

Pomieszczenia w obiekcie będą przeznaczone na wynajem biur i sal konferencyjnych, świadczenia usług szkoleniowych oraz rozwojowych usług doradczych skierowanych do przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstwo, czyli tzw. startupy. Powstanie także parking i odrębny teren zieleni.

Kiedy ruszą prace?

Powierzchnię biurową podzielono na 36 modułów, dopuszcza się ich łączenie lub podział na mniejsze w zależności od potrzeb najemców. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu nastąpi przekazanie placu budowy i rozpoczną się pierwsze prace.

W przyszłym tygodniu planujemy spotkanie z wykonawcami, podczas którego przekażemy plac budowy. Później zaczną się pierwsze prace rozbiórkowe - informuje Leszek Mrazek z Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

wizualizacja inkubator grudziadz

i

Autor: Nadesłane Tak prezentuje się wizualizacja budynku

Ile będzie kosztował budynek?

Wartość inwestycji to 25 414 303,90 zł brutto, natomiast dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego wynosi 13 472 500,00 zł.

Pozostałą część sfinansujemy z własnych środków. Staramy się jeszcze o dodatkowe środki na tę inwestycje - dodaje prezes GPP.

Termin realizacji projektu przewidziano na koniec grudnia przyszłego roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Raport z anteny 12.07, godz.10