Poczta

i

Autor: Damian Pieczonka Zabytkowy gmach Poczty będzie można zwiedzić z przewodnikiem

Poczta bez tajemnic. Gmach grudziądzkiego zabytku zostanie otwarty

2020-02-20 12:56

Zabytkowe wnętrza poczty głównej będzie można zwiedzić z przewodnikiem. Miejsce w centrum Grudziądza, w którym nadawane i odbierane są przesyłki, kryje pewne tajemnice. Jeszcze nigdy ten budynek nie był udostępniony do zwiedzania. Teraz będzie okazja. Poznaj region z przewodnikiem to akcja, jaka odbędzie się 29 lutego. Trwają elektroniczne zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatne poznawanie znanych i tych mniej popularnych atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza, w tym Grudziądza organizuje marszałek Piotr Całbecki. Dla mieszkańców przygotowano w regionie aż 151 propozycji, jest więc z czego wybierać. Ruszyły zapisy w ramach dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 29 lutego i 1 marca (sobota i niedziela) w 32 miejscowościach województwa. W programie spacery z przewodnikami, zwiedzanie wystaw i muzeów, ale też zakładów produkcyjnych, a dla aktywnych rajdy rowerowe. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl – decyduje kolejność zgłoszeń.

- Dzięki tej akcji nie mieszkańcy nie tylko maja szansę na poznanie ciekawych miejsc w naszym regionie, ale też docenić ważną rolę przewodników turystycznych, którzy dzięki swojej wiedzy, barwnym opowieściom i nietuzinkowej osobowości są dopełnieniem atrakcji turystycznych, których na Kujawach i Pomorzu nie brakuje – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wśród propozycji na turystyczny weekend jest zwiedzanie z przewodnikiem, ale i warsztaty, interaktywne pokazy, wystawy oraz rajdy.

W Grudziądzu warto się wybrać się na spacer po gmachu poczty głównej, wraz z zabytkową wieżyczką zegarową, a także na zwiedzanie dawnych koszar Centrum Wyszkolenia Kawalerii.

To już szósta odsłona akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. W tegorocznej edycji na mieszkańców i turystów czeka 151 propozycji spędzenia aktywnie wolnego czasu. W przedsięwzięcie zaangażowało się 62 różnych organizatorów: instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.