most grudziadz

i

Autor: Pixabay Remont mostu potrwać ma do grudnia

Inwestycje

Pociągi znikają z mostu w Grudziądzu. Czas na pierwszy etap remontu

2023-03-13 12:53

Rusza remont grudziądzkiego mostu. Na początek chodzi o część kolejową. W związku z tym pasażerów czekają pewne zmiany. Szczegóły w artykule poniżej.

Rusza długo oczekiwany remont grudziądzkiego mostu. Na moście oraz na dojazdach wymienione zostaną tory, a na obiekcie mostownice. Naprawę przejdą elementy konstrukcji stalowej, która dodatkowo zostanie pokryta nową powłoką antykorozyjną.

W pierwszym etapie zmiany dotkną pasażerów kolejowych

Na odcinku Grudziądz – Dragacz obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg TLK Flisak relacji Katowice – Grudziądz – Gdynia Główna – Katowice pojedzie zmienioną trasą przez Iławę. Do stacji Grudziądz podróżni zostaną dowiezieni zastępczą komunikacją autobusową.

Zakończenie pierwszego etapu prac i powrót pociągów na most planowane jest w grudniu bieżącego roku. Na przyszły rok zaplanowano z kolei wykonanie drugiego etapu prac remontowych. Chodzi o chodniki i jezdnię.

Po remoncie pociągi pojadą szybciej

Zabudowane zostaną nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Efektem prac będzie zachowanie dobrych parametrów obiektu w przyszłości.

Wyremontowany obiekt zapewni sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów, które pojadą po nim szybciej – do 80 km/h - mówi Przemysław Zieliński z PKP PLK.

Poprawi się także estetyka mostu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Totalna nieodpowiedzialność kierowców