hulajnoga grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu To pierwszy taki przypadek w Grudziądzu

Po alkoholu jechał hulajnogą elektryczną. Wpadł w ręce grudziądzkich policjantów

2022-08-23 11:34

Jak się okazuje jazda pod wpływem alkoholu nie dotyczy tylko zmotoryzowanych kierowców. Tym razem w ręce grudziądzkich policjantów wpadł plażowicz, który hulajnogą elektryczną wracał z wypoczynku nad Jeziorem w Tarpnie. Jak pokazała kontrola - mężczyzna był nietrzeźwy.

Funkcjonariusze grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu na ul. Jaśminowej zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego grudziądzanina jadącego hulajnogą elektryczną.

Kontrola wykazała, że kierował on urządzeniem będąc w stanie trzeźwości, badanie wskazało ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje Iwona Czarnecka z KMP w Grudziądzu.

Mężczyzna w konsekwencji przyjął nałożony na niego mandat karny w kwocie 2 500 złotych.

Policja przypomina

Prowadzenie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. hulajnoga elektryczna, rower, urządzenie transportu osobistego), znajdując się w stanie nietrzeźwości (czyli powyżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu) lub pod wpływem podobnie działającego środka, jest wykroczeniem z art. 87§1a Kodeksu Wykroczeń. Za takie wykroczenie grozi mandat karny w kwocie 2 500 złotych lub kara aresztu, a nawet może zostać orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Łomża. Pościg za piratem drogowym. Policja zatrzymuje pasażera