policja grudziądz

i

Autor: KWP w Bydgoszczy 21-letni kierowca wylądował za kratkami. Był poszukiwany

Pirat drogowy w Grudziądzu usłyszał zarzuty i trafił za kratki. Był poszukiwany przez policję

2021-01-07 11:45

Policjanci działający w ramach grupy „Speed” zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Szybko ustalili również, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary w zakładzie karnym. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

W środę, 6 stycznia grudziądzcy policjanci działający w ramach grupy „Speed” na ulicy Warszawskiej mierzyli prędkość poruszających się tam pojazdów. Tuż przed godziną 19 zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, który kierując peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci dostrzegli również, że kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Zobacz też: Podpisano umowy na wywóz śmieci w Grudziądzu. Wzrosną opłaty i sposób naliczania. Od kiedy i o ile?

To był dopiero początek „grzechów” 21-latka.

Funkcjonariusze w policyjnych bazach danych szybko ustalili, że kierujący nie powinien poruszać się samochodem,z uwagi na wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz ten obowiązywał go aż do 2023 roku. Ponadto posiada wydaną decyzję o cofnięciu mu uprawnień. Mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary w zakładzie karnym. 21-latek został przewieziony do komendy policji i osadzony w policyjnej celi. 

policja grudziądz

i

Autor: KWP w Bydgoszczy Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności

W czwartek, 7 stycznia usłyszał zarzuty nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz prowadzenia pojazdu pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Tego samego dnia mężczyzna trafi do zakładu karnego.Za popełnione wykroczenia kierujący został ukarany mandatami karnymi. Za przestępstwa czeka go sprawa karna. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!