policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Kierowcy w Grudziądzu i okolicach jeżdżą za szybko. Policja wlepia mandaty

Piraci drogowi ukarani. Policja w Grudziądzu podsumowała działania "Prędkość" na drogach powiatu

2020-12-07 10:46

W sobotę 5 grudnia, od godzin porannych policjanci z grudziądzkiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. Wielu kierowców nie zastosowało się do obowiązujących ograniczeń. Posypały się mandaty.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Dwunastu policjantów z grudziądzkiej drogówki prowadziło działania „Prędkość”, które odbyły się w sobotę 5 grudnia. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Zobacz też: Paweł Cretti nie jest już trenerem Olimpii Grudziądz [AUDIO]

Nadmierna prędkość prowadzi do wypadków

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały sobotni dzień.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Są efekty policyjnych działań "Prędkość" na drogach powiatu grudziądzkiego

Policjanci skontrolowali blisko 90 pojazdów. Ujawnili blisko 80 wykroczeń. Niestety, bo aż 53 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania.