witasik olimpia grudziadz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Piotr Witasik od połowy zeszłego roku pełnił funkcję kapitana

Piotr Witasik: Chcemy zamazać słaby sezon [WYWIAD]

2021-07-28 17:33

Z nielicznej grupy piłkarzy grudziądzkiej Olimpii, którzy zdecydowali się pozostać w zespole na kolejny sezon jest kapitan, Piotr Witasik. W rozmowie z eska.pl opowiada o rozmowach z innymi klubami i współpracy z nowym trenerem.

Co skłoniło cię do pozostania w Olimpii Grudziądz?

Do pozostania w Grudziądzu przekonał mnie prezes. Przedstawił na spotkaniu ciekawy projekt, ponieważ wiadomo jaka była sytuacja w poprzednim sezonie. Dochodzi do tego chęć odbudowy tego co się poniekąd w cudzysłowie zniszczyło w ubiegłych rozgrywkach. Zagraliśmy parę dobrych meczy, w kilku zabrakło nam szczęścia i ostatecznie spadliśmy z drugiej ligi. Będziemy chcieli w pewnym stopniu zamazać to, co się stało w poprzednim sezonie.

Były oferty z innych klubów?

Coś tam było, ale nic zbytnio konkretnego. Można powiedzieć, że w trakcie tych rozmów Olimpia była właśnie najbardziej konkretna.

ZOBACZ TEŻ - Olimpia Grudziądz ściągnęła doświadczonego obrońcę. Ponad 50 spotkań w Ekstraklasie

Drużyna w Grudziądzu zbudowała się praktycznie od nowa. Jak wygląda zgranie w zespole i jaka panuje atmosfera w szatni?

Na tę chwilę wygląda to bardzo obiecująco. Kadra jest już praktycznie zbudowana. Taktyka, którą przedstawił nam trener też wydaje się, że jest bardzo odpowiednia na ten zespół i potencjał ludzki, jakim dysponujemy.

Do kadry włączonych zostało wielu młodych zawodników. Jak współpracuje ci się z młodszymi kolegami?

Na tę chwilę jest okej. Oczywiście występuję jakieś braki, czy to w doświadczeniu, czy to jakiejś tężyźnie fizycznej. Technicznie i piłkarsko jest na pewno dobrze. Mam nadzieję, że będąc tutaj z nami, trenując i ogrywając się przy starszych zawodnikach będą się rozwijać i po jakimś czasie będą stanowić trzon naszej drużyny.

witasik olimpia grudziadz 2

i

Autor: Olimpia Grudziądz Piotr Witasik dyrygował defensywnymi poczynaniami Olimpii w ostatnim sparingu z Elaną Toruń

Wspomniałeś wcześniej o trenerze. Jak wygląda współpraca z Marcinem Płuską?

Jest to młody szkoleniowiec. Nigdy takiego młodego trenera nie spotkałem w swojej karierze. Mimo to współpraca układa się dobrze. Trener jest otwarty na dialog i rozmowy. Możemy dzielić się swoimi przemyśleniami. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Przygotowujemy się, aby już w pierwszym meczu być w optymalnej formie.

Oby był to mecz z udziałem kibiców.

No zdecydowanie tak. Mam nadzieję, że władze dopuszczą, by mógł być wypełniony cały stadion. Wierzę, że kibice mimo trzeciej ligi będą przychodzić na trybuny i wspierać nas głośnym dopingiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY