Olimpia Grudziądz

i

Autor: Olimpia Grudziądz, fb.com/OlimpiaGrudziadz

Piłkarskie rozgrywki powracają - wznowienie rundy wiosennej w czerwcu [AUDIO]

2020-05-05 13:32

Jak do tej pory na zapleczu ekstraligi udało się rozegrać 22 kolejki sezonu 2019/2020. Wznowienie, po przerwie spowodowanej pandemią koronowianina zaplanowano na pierwszy weekend czerwca.

Po ponad dwóch miesiącach przerwy powrócić mają pierwszoligowe rozgrywki piłkarskie. Na tym kończy się radość kibiców. Wszystkie pozostałe 12 kolejek odbędzie się przy pustych trybunach.

W świetle nowych obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa COVID-19, na stadionie musi przebywać jak najmniejsza ilość ludzi - w praktyce oznacza to zamknięcie stadionu dla kibiców. Wciąż trwa procedowanie nowych zasad.

W tym tygodniu odbędą się badania na obecność wirusa SARS-Cov-2. Poddani testom zostaną zawodnicy oraz wszystkie osoby związane z klubem GKS Olimpia. Wyniki w piątek. To od nich zależeć będzie dalsze postępowanie.

Mecze do zobaczenia w telewizji

Kibice na stadion nie wejdą. Pocieszeniem ma być TV. Trzy mecze Biało-Zielonych będzie można zobaczyć w telewizji. Niewykluczone są również darmowe transmisji online.

Co z biletami i karnetami? - Wysoce prawdopodobne jest, że będzie można je zwrócić, do czego klub nie namawia. W tak trudnym, również ekonomicznie czasie, każdy pieniądz jest nawagę złota. Dlatego Olimpia zamierza przygotować ofertę dla kibiców, którzy są w posiadaniu wejściówek. Niewykluczone jest przedłużenie ważności karnetów o część rundy jesiennej.

Rozgrywki I Ligi piłkarskiej za miesiąc - wznowienie 6 czerwca, mówi Prezes GKS Olimpia Grudziądz Tomasz Asensky, posłuchaj:

Olimpia próbuje przetrwać okres zawieszenia. Finanse, choć i tak stosunkowo niewielkie - jeszcze bardziej się skurczyły. Udało się jednak zatrzymać większość sponsorów. Po uzgodnieniu zmniejszono również pensje pracownikom klubu.