Autor: Pexels Olimpia Grudziądz zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Powrót do Puchar

Piłka Nożna. Olimpia Grudziądz wygrywa w Pucharze Polski

2024-08-07 18:54

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski. "Biało-zieloni" na wyjeździe ograli KKS Kalisz 0:2 i zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek.

Udany powrót grudziądzkich piłkarzy do pucharowych rozgrywek. "Biało-zieloni" ograli na wyjeździe KKS Kalisz 2:0!

Olimpia pierwszy cios zadała zaraz po przerwie. Golkipera gospodarzy w 51' minucie pokonał Tomasz Kaczmarek. Skrzydłowy grudziądzan wykorzystał jedenastkę. Wynik na 2:0 ustalił pół godziny później (81 minuta), Dominik Frelek.

Gospodarze musieli kończyć mecz w osłabieniu. W 75' minucie za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Mateusz Gawlik.

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak - 11. Kacper Skibicki (62, 24. Jakub Głaz), 23. Maciej Białczyk (78, 8. Mateusz Andruszko), 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński (62, 5. Jakub Staszak), 71. Kamil Koczy - 22. Wojciech Maroszek (72, 35. Bartosz Kieliba), 6. Adrian Cierpka, 7. Piotr Kusiński, 77. Krzysztof Toporkiewicz - 19. Mikołaj Chaciński (62, 16. Bartłomiej Putno).

Olimpia: 33. Paweł Depka - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 25. Bartosz Zbiciak (46, 4. Damian Kostkowski), 93. Iwan Ciupa - 10. Kacper Cichoń (84, 20. Damian Vũ Thành), 97. Paweł Woźny (46, 44. Dominik Frelek), 26. Oskar Sewerzyński, 7. Tomasz Kaczmarek (84, 31. Uri Gómez) - 11. Szymon Krocz, 27. Damian Nowak (62, 9. Maciej Mas).