olimpia przegrana

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Piłka Nożna. Olimpia Grudziądz przegrywa z KKS-em Kalisz

2024-08-30 19:32

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali na własnym stadionie z KKS-em Kalisz 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości zdobył z rzutu karnego Mateusz Gawlik.

Goście bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli na początku drugiej połowy. W 51' minucie do siatki Kacpra Górskiego z rzutu karnego trafił Mateusz Gawlik.

Olimpia od 84' minuty musiała grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę ujrzał Uri Gomez. Hiszpański skrzydeł musiał więc opuścić boisko przed czasem.

Ostatecznie KKS Kalisz pokonał przy Piłsudskiego 14 Olimpię Grudziądz 1:0.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 29. Kacper Rychert, 44. Dominik Frelek, 11. Szymon Krocz (58, 18. Kacper Jarzec), 10. Kacper Cichoń, 21. Jan Bonikowski (62, 31. Uri Gómez) - 9. Maciej Mas (57, 27. Damian Nowak).

KKS 1925 Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 16. Bartłomiej Putno (79, 22. Wojciech Maroszek), 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak - 77. Krzysztof Toporkiewicz (71, 71. Kamil Koczy), 7. Piotr Kusiński, 15. Wiktor Staszak, 8. Mateusz Andruszko (62, 24. Jakub Głaz) - 19. Mikołaj Chaciński (79, 21. Marcel Szymański).

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego po tej porażce wciąż mają na koncie 6 oczek. Zajmują w tabeli 13 miejsce (strefa barażowa).