Autor: Pixabay Porażka Olimpii Grudziądz w Sosnowcu

Start rozgrywek

Piłka Nożna. Od porażki nowy sezon zaczęła Olimpia Grudziądz

2024-07-22 11:24

Porażka na początek nowego sezonu. Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali inauguracyjny mecz w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem 1:2. "Biało-zieloni" spotkanie kończyli w dziesiątkę.

Grudziądzanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie w Sosnowcu. Już w 5' minucie błąd defensora gospodarzy wykorzystał Kacper Rychert.

Podopieczni trenera Marka Saganowskiego odpowiedzieli już po czterech minutach. Tym razem do siatki Kacpra Górskiego futbolówkę skierował Kamil Biliński.

Tuż przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Tomasz Kaczmarek.

Po przerwie gospodarze dopięli swego i strzelili zwycięską bramkę. W 75' minucie z bardzo ostrego kąta Górskiego pokonał Bartosz Snopczyński.

Ostatecznie Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym boisku Olimpią Grudziądz 2:1.

Zagłębie: 87. Kacper Siuta - 27. Bartosz Boruń (68, 7. Szymon Zalewski), 3. Grzegorz Janiszewski, 6. Andrzej Niewulis, 4. Roko Kurtović, 13. Artem Suchoćkyj (68, 18. Piotr Mielczarek) - 77. Bartosz Zawojski (57, 20. Miłosz Pawlusiński), 8. Piotr Marciniec, 10. Patryk Mularczyk (57, 17. Joel Valencia) - 11. Bartosz Snopczyński, 9. Kamil Biliński.

Olimpia: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 2. Igor Maruszak - 7. Tomasz Kaczmarek, 6. Oskar Sikorski (81, 97. Paweł Woźny), 44. Dominik Frelek, 29. Kacper Rychert (83, 21. Jan Bonikowski) - 9. Maciej Mas (81, 27. Damian Nowak), 11. Szymon Krocz (46, 18. Kacper Jarzec).

Kolejny mecz grudziądzanie także rozegrają na wyjeździe. 28 lipca o godzinie 19:35 zmierzą się z Polonią Bytom.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl