policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Pijany kierowca złapany w Grudziądzu. Złamał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

Pijany kierowca złamał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wpadł w Grudziądzu podczas kontroli

2020-12-14 13:07

Grudziądzcy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem zafirą. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że posiada zakazy prowadzenia pojazdów. Ponownie stanie przed Sądem.

Finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu

W niedzielę, 13 grudnia przed godziną 18.00 grudziądzcy policjanci na ulicy Chełmińskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem zafirą - 27 letniego mieszkańca powiatu świeckiego. W czasie prowadzonej kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Policyjne urządzenie wskazało blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Ponadto w czasie sprawdzeń w policyjnych systemach policjanci ustalili, że kierowca posiada już zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez dwa sądy.

Zobacz też: Finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu. Dwudziesty weekend cudów w cieniu pandemii [WIDEO, AUDIO]

Pijany kierowca nie posiadał prawa jazdy

Zgodnie z wyrokami mężczyzna ten nie powinien kierować samochodem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami samochód został odholowany na parking. Za popełnione przestępstwa czyli kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do orzeczenia sądu, 27-latek ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.