łapówka policja grudziądz

i

Autor: KMP Grudziądz Mężczyzna zaproponował grudziądzkim policjantom 2,5 tysiąca złotych łapówki

Pijany jak bela zaproponował policjantom łapówkę. W zamian trafił do areszu

2021-11-22 15:09

Policjanci z Grudziądza, którzy przybyli do kolizji drogowej przy ulicy Paderewskiego otrzymali nietypową propozycję. Jeden z uczestników zdarzenia za odstąpienie od czynności zaproponował 2,5 tysiąca złotych. Był kompletnie pijany.

Wszystko wydarzyło się w trakcie czynności przy kolizji drogowej na ulicy Paderewskiego w Grudziądzu. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili przebieg zdarzenia oraz to, że jego sprawca, 34-letni kierujący skodą, jest kompletnie pijany. Policyjne urządzenie wskazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Wtedy doszło do bardzo nietypowej propozycji.

Kierowca zaproponował mundurowym 2,5 tysiąca złotych w zamian za "puszczenie go wolno" - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Policja szuka świadków dewastacji biura poselskiego grudziądzkiej Lewicy

Policjanci na propozycję od pijanego kierowcy nie przystali. Wręcz przeciwnie, zatrzymali go i przewieźli do aresztu.

Mężczyzna czeka teraz na prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną oraz za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - wylicza policjant.

Za wszystkie popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kolejki po ekogroszek