psp w grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Promesa dla strażaków ochotników w Grudziądzu

Pieniądze dla OSP w Grudziądzu. Strażacy zakupią potrzebny sprzęt

2021-07-19 11:56

Grudziądzcy funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali promesę w wysokości 15 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na środki ochrony i sprzęt do ratowania życia, który uzupełni braki w wyposażeniu jednostki.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.07.2021

16 lipca prezydent Grudziądza Maciej Glamowski odebrał promesę dla grudziądzkiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na zakup sprzętu i termomodernizację strażnicy. Uroczyste wręczenie odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie. W spotkaniu udział wzięli m.in. minister Iwona Michałek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak oraz Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Kaczmarek. Oprócz dofinansowania na zakup nowych urządzeń, wręczono również voucher w ramach programu EKOSTRAŻAK, który przeznaczony zostanie na dopłatę do termomodernizacji strażnic OSP.

Strażacy służą mieszkańcom, zapewniając im każdego dnia poczucie bezpieczeństwa. Cieszę się, że dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uda się zakupić nowy sprzęt, który ułatwi prowadzenie akcji ratowniczych na terenie naszego miasta i okolic. To niezwykle ważne, aby inwestować w bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców – mówił prezydent Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl