spływ kajakowy

i

Autor: Damian Pieczonka Pan Jacek płynie Wisłą, by postawić Kingę na nogi. Do Grudziądza dotarł charytatywny spływ kajakowy

Pan Jacek płynie Wisłą, by postawić Kingę na nogi. Do Grudziądza dotarł charytatywny spływ kajakowy

2020-08-20 12:53

Pan Jacek od miesiąca w samotności przemierza Wisłę I zbiera pieniądze dla 13-letniej dziewczyny na operację. Historię nastolatki przeczytał w internecie I zainteresował go jej los. Drobny gest może zmienić Kingi życie.

Jest amatorem bez większego doświadczenia. Tylko on, kajak i szczytny cel. Pan Jacek płynie Wisłą samotnie w kajaku. Po drodze propaguje akcję i zachęca do pomocy. Zatrzymał się także w Grudziądzu. Wyprawa trochę się przedłuża ale chce odwiedzać jak najwięcej miejsc, aby pomóc Kindze stanąć na nogi. 13-letnia dziewczynka porusza się na wózku inwalidzkim. Jest szansa to zmienić ale potrzebne są pieniądze na operacje, których rodzina sama nie jest w stanie uzbierać. Chodzi o 350 tysięcy złotych. Lokalna społeczność również nie jest w stanie na tyle pomóc, by ten cel osiągnąć. Stąd pomysł, żeby zachęcić ludzi w całej Polsce do pomocy.

Szczegóły z wyprawy kajakowej pana Jacka można śledzić w mediach społecznościowych na profilu “Postawmy Kingę na nogi”. Tam również informacje w jaki sposób pomóc 13-latce.